TDK-Lambda Switching Power Supply, CUS400M-36/AX5 2 Output 36V dc, 6.94A, 400 W, Input 85V ac to 264V ac
Nº de Estoque RS: 209-5787Marca: TDK-LambdaPart Number: CUS400M-36/AX5
brand-logo
Ver tudo em Switching Power Supplies
Documentos Técnicos
Especificações
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
36V dc
Number of Outputs
2
Mount Type
Panel
Power
400W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
6.94A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Weight
440g
Width
128mm
Standards/Approvals
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
264V ac
Series
CUS400M
Output Current
6.94A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac
País de Origem
United Kingdom
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitário
Documentos Técnicos
Especificações
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
36V dc
Number of Outputs
2
Mount Type
Panel
Power
400W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
6.94A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Weight
440g
Width
128mm
Standards/Approvals
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
264V ac
Series
CUS400M
Output Current
6.94A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac