TDK-Lambda Embedded Switch Mode Power Supply (SMPS), HWS150-24/ME, 24V dc, 6.5A, 156W, 1 Output, 120 → 370 V dc,
Nº de Estoque RS: 200-263Marca: TDK-LambdaPart Number: HWS150-24/ME
brand-logo
Ver tudo em Switching Power Supplies
Documentos Técnicos
Especificações
Output Voltage
24V dc
Output Current
6.5A
Power Rating
156W
Number of Outputs
1
Input Voltage
120 → 370 V dc, 85 → 265 V ac
Mounting Type
Open Frame
Package Type
Open Frame
Length
6.3in
Width
3.23in
Depth
1.46in
Efficiency
88%
Minimum Temperature
-10°C
Weight
500g
Maximum Temperature
+70°C
Você pode estar interessado em
TDK-Lambda, HWS-150A-24/ME, 6.5A
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
P.O.A.
Você pode estar interessado em
Documentos Técnicos
Especificações
Output Voltage
24V dc
Output Current
6.5A
Power Rating
156W
Number of Outputs
1
Input Voltage
120 → 370 V dc, 85 → 265 V ac
Mounting Type
Package Type
Length
6.3in
Width
3.23in
Depth
1.46in
Efficiency
88%
Minimum Temperature
-10°C
Weight
500g
Maximum Temperature
+70°C