TE Connectivity 2.2 Ω Wirewound Resistor 10 W 5 % C102R2JL
Nº de Estoque RS: 666-1709Marca: TE ConnectivityPart Number: C102R2JL
brand-logo
Ver tudo em Through Hole Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
2.2Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
10W
Resistor Type
Power
Packaging
Tray
Tolerance ±
5%
Axial/Radial
Axial
Voltage
650V
Technology
Wirewound
Series
C10
Automotive Standard
No
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
40°C
Maximum Operating Temperature
350°C
Length
53.5mm
Diameter
8.5mm
Standards/Approvals
No
Width
8.5mm
Temperature Coefficient
+90 ppm/°C
Lead Diameter
0.8mm
País de Origem
India
Detalhes do produto
C10 Series 10W, Axial
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
2.2Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
10W
Resistor Type
Power
Packaging
Tray
Tolerance ±
5%
Axial/Radial
Axial
Voltage
650V
Technology
Wirewound
Series
C10
Automotive Standard
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
40°C
Maximum Operating Temperature
350°C
Length
53.5mm
Diameter
8.5mm
Standards/Approvals
Width
8.5mm
Temperature Coefficient
+90 ppm/°C
Lead Diameter
0.8mm
País de Origem
India
Detalhes do produto
C10 Series 10W, Axial