TE Connectivity 220Ω Carbon Composition Resistor 0.5W ±5% CBT50J220R
Nº de Estoque RS: 806-6297Marca: TE ConnectivityPart Number: CBT50J220R
brand-logo
Ver tudo em Through Hole Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
220Ω
Power Rating
0.5W
Tolerance
±5%
Technology
Carbon Composition
Series
CBT
Temperature Coefficient
-600 → +200ppm/°C
Maximum Operating Temperature
+125°C
Minimum Operating Temperature
-55°C
País de Origem
Japan
Detalhes do produto
Carborn Composition Resistors, CBT50 Series, 0.5W
Axial - 0.25W/0.5W
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
RS PRO 220 Ω Carbon Film Resistor 0.5 W 5 %
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
Each (In a Pack of 10) (Sem VAT)
Selecione o tipo de embalagem
P.O.A.
Selecione o tipo de embalagem
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
220Ω
Power Rating
0.5W
Tolerance
±5%
Technology
Carbon Composition
Series
CBT
Temperature Coefficient
-600 → +200ppm/°C
Maximum Operating Temperature
+125°C
Minimum Operating Temperature
-55°C
País de Origem
Japan
Detalhes do produto
Axial - 0.25W/0.5W