TE Connectivity 47 Ω Wirewound Wirewound Resistor 10 W 0.05 % EP10WSS47RJBB
Nº de Estoque RS: 272-2437Marca: TE ConnectivityPart Number: EP10WSS47RJBB
brand-logo
Ver tudo em Through Hole Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
47Ω
Product Type
Wirewound Resistor
Power Rating
10W
Resistor Type
Power
Tolerance ±
0.05%
Packaging
Bag & Box
Voltage
500V
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
EP
Automotive Standard
No
Package/Case
1000
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Standards/Approvals
RoHS
Length
39.5mm
Diameter
8.5mm
Lead Diameter
0.75mm
País de Origem
Thailand
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitário
Especificações
Resistance
47Ω
Product Type
Wirewound Resistor
Power Rating
10W
Resistor Type
Power
Tolerance ±
0.05%
Packaging
Bag & Box
Voltage
500V
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
EP
Automotive Standard
No
Package/Case
1000
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Standards/Approvals
RoHS
Length
39.5mm
Diameter
8.5mm
Lead Diameter
0.75mm