TE Connectivity 10Ω Wire Wound Resistor 7W ±5% EP7WS10RJ
Nº de Estoque RS: 762-9490Marca: TE ConnectivityPart Number: EP7WS10RJ
brand-logo
Ver tudo em Through Hole Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
10Ω
Power Rating
7W
Tolerance
±5%
Technology
Wire Wound
Series
EP(Small)
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Maximum Operating Temperature
+155°C
Minimum Operating Temperature
-55°C
País de Origem
Thailand
Detalhes do produto
EP(Small) Series Anti Surge Resistor, Axial
Ceramic Wirewound, Axial - 1W to 17W
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
Each (In a Pack of 5) (Sem VAT)
Selecione o tipo de embalagem
P.O.A.
Selecione o tipo de embalagem
Especificações
Resistance
10Ω
Power Rating
7W
Tolerance
±5%
Technology
Wire Wound
Series
EP(Small)
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Maximum Operating Temperature
+155°C
Minimum Operating Temperature
-55°C
País de Origem
Thailand
Detalhes do produto