TE Connectivity HCF216J47RJ, 47 Ω 200 W Wirewound Wirewound Fixed Resistor
Nº de Estoque RS: 205-9548Marca: TE ConnectivityPart Number: HCF216J47RJ
brand-logo
Ver tudo em Chassis Mount Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
47Ω
Product Type
Wirewound Fixed Resistor
Power Rating
200W
Series
HCF
Packaging
Box
Package/Case
Aluminium
Temperature Coefficient
±200 ppm/°C
Automotive Standard
No
Technology
Wirewound
Termination Style
Aluminium
Overall Length
216mm
Overall Height
15mm
Overall Width
60mm
Standards/Approvals
RoHS
País de Origem
India
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Especificações
Resistance
47Ω
Product Type
Wirewound Fixed Resistor
Power Rating
200W
Series
HCF
Packaging
Box
Package/Case
Temperature Coefficient
±200 ppm/°C
Automotive Standard
No
Technology
Wirewound
Termination Style
Overall Length
216mm
Overall Height
15mm
Overall Width
60mm