TE Connectivity 68 Ω Power Film Through Hole Fixed Resistor 35 W 1 % MPT35C68RF
Nº de Estoque RS: 195-5047Marca: TE ConnectivityPart Number: MPT35C68RF
brand-logo
Ver tudo em Through Hole Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
68Ω
Product Type
Through Hole Fixed Resistor
Power Rating
35W
Resistor Type
Power
Packaging
Tube
Tolerance ±
1%
Axial/Radial
Radial
Voltage
350V
Technology
Power Film
Series
MPT
Automotive Standard
No
Package/Case
TO-220
Minimum Operating Temperature
-65°C
Lead Pitch Radial
5.33mm
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
150°C
Height
4.6mm
Length
10.16mm
Standards/Approvals
No
Width
15mm
Temperature Coefficient
±100 ppm/°C
País de Origem
Taiwan, Province Of China
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitário
Especificações
Resistance
68Ω
Product Type
Through Hole Fixed Resistor
Power Rating
35W
Resistor Type
Power
Packaging
Tube
Tolerance ±
1%
Axial/Radial
Radial
Voltage
350V
Technology
Power Film
Series
MPT
Automotive Standard
Package/Case
TO-220
Minimum Operating Temperature
-65°C
Lead Pitch Radial
5.33mm
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
150°C
Height
4.6mm
Length
10.16mm
Standards/Approvals
Width
15mm
Temperature Coefficient
±100 ppm/°C