TE Connectivity 33 kΩ Metal Oxide Resistor 2 W 5 % ROX2SJ33K
brand-logo
Ver tudo em Through Hole Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
33kΩ
Product Type
Resistor
Power Rating
2W
Resistor Type
Power
Packaging
Ammo Pack
Tolerance ±
5%
Axial/Radial
Axial
Voltage
350V
Technology
Metal Oxide
Series
ROX2S
Automotive Standard
No
Package/Case
1000
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
235°C
Height
12mm
Length
16mm
Diameter
5mm
Standards/Approvals
No
Width
5.5mm
Temperature Coefficient
+300 ppm/°C
Lead Diameter
0.70mm
País de Origem
Thailand
Detalhes do produto
TE Connectivity ROX2S Series 2W Power Metal Oxide Film Resistors
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
33kΩ
Product Type
Resistor
Power Rating
2W
Resistor Type
Power
Packaging
Ammo Pack
Tolerance ±
5%
Axial/Radial
Axial
Voltage
350V
Technology
Metal Oxide
Series
ROX2S
Automotive Standard
Package/Case
1000
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
235°C
Height
12mm
Length
16mm
Diameter
5mm
Standards/Approvals
Width
5.5mm
Temperature Coefficient
+300 ppm/°C
Lead Diameter
0.70mm
País de Origem
Thailand
Detalhes do produto