TE Connectivity Holsworthy RT73 130 Ω, 1206 Thick Film Surface Mount Resistor 0.1 % Surface 0.33 W - RT73F2B130RBTD
Nº de Estoque RS: 619-436Marca: TE ConnectivityPart Number: RT73F2B130RBTD
brand-logo
Ver tudo em Surface Mount Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
130Ω
Product Type
Surface Mount Resistor
Resistor Type
Thick Film Precision
Technology
Thick Film
Package/Case
1206
Packaging
Paper Tape
Tolerance
0.1 %
Power Rating
0.33W
Voltage
20V
Temperature Coefficient
±25 ppm/°C
Mount Type
Surface
Automotive Standard
AEC-Q200
Minimum Operating Temperature
-55°C
Series
Holsworthy RT73
Maximum Operating Temperature
155°C
Length
3.2mm
Height
0.6mm
Standards/Approvals
AEC-Q200
Width
1.6mm
País de Origem
Japan
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Especificações
Resistance
130Ω
Product Type
Surface Mount Resistor
Resistor Type
Thick Film Precision
Technology
Thick Film
Package/Case
1206
Packaging
Paper Tape
Tolerance
0.1 %
Power Rating
0.33W
Voltage
20V
Temperature Coefficient
±25 ppm/°C
Mount Type
Surface
Automotive Standard
Minimum Operating Temperature
-55°C
Series
Holsworthy RT73
Maximum Operating Temperature
155°C
Length
3.2mm
Height
0.6mm
Standards/Approvals
Width
1.6mm