TE Connectivity 15 Ω Wirewound Resistor 7 W 5 % SBCHE615RJ
Nº de Estoque RS: 206-0824PMarca: TE ConnectivityPart Number: SBCHE615RJ
brand-logo
Ver tudo em Through Hole Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
15Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
7W
Resistor Type
Power
Packaging
Box
Tolerance ±
5%
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
SBC
Automotive Standard
No
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
350°C
Height
8mm
Length
38mm
Standards/Approvals
No
Width
7mm
Temperature Coefficient
+400 ppm/°C
Lead Diameter
0.8mm
Detalhes do produto
SBC Series 7W, Axial
Ceramic Wirewound, Axial - 1W to 17W
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
Each (Supplied in a Box) (Sem VAT)
Selecione o tipo de embalagem
P.O.A.
Selecione o tipo de embalagem
Especificações
Resistance
15Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
7W
Resistor Type
Power
Packaging
Box
Tolerance ±
5%
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
SBC
Automotive Standard
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
350°C
Height
8mm
Length
38mm
Standards/Approvals
Width
7mm
Temperature Coefficient
+400 ppm/°C
Lead Diameter
0.8mm
Detalhes do produto
SBC Series 7W, Axial