TE Connectivity 3.9 kΩ Wirewound Resistor 7 W 5 % SBCHE63K9J
Nº de Estoque RS: 206-1158Marca: TE ConnectivityPart Number: SBCHE63K9J
brand-logo
Ver tudo em Through Hole Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
3.9kΩ
Product Type
Resistor
Power Rating
7W
Tolerance ±
5%
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
SBC
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
350°C
Length
38mm
Standards/Approvals
RoHS
Temperature Coefficient
±200 ppm/°C
Detalhes do produto
SBC Series 7W, Axial
Ceramic Wirewound, Axial - 1W to 17W
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
RES W/W 7W 3.9K
P.O.A.Each (Sem VAT)
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
RES W/W 7W 3.9K
P.O.A.Each (Sem VAT)
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
3.9kΩ
Product Type
Resistor
Power Rating
7W
Tolerance ±
5%
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
SBC
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
350°C
Length
38mm
Standards/Approvals
RoHS
Temperature Coefficient
±200 ppm/°C
Detalhes do produto
SBC Series 7W, Axial
RES W/W 7W 3.9K