TE Connectivity 5.6 Ω Wirewound Resistor 7 W 10 % SBCHE65R6K
Nº de Estoque RS: 206-0767Marca: TE ConnectivityPart Number: SBCHE65R6K
brand-logo
Ver tudo em Through Hole Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
5.6Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
7W
Resistor Type
Power
Tolerance ±
10%
Packaging
Box
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
SBC
Automotive Standard
No
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
350°C
Length
38mm
Height
8mm
Standards/Approvals
No
Width
7mm
Temperature Coefficient
+400 ppm/°C
Detalhes do produto
SBC Series 7W, Axial
Ceramic Wirewound, Axial - 1W to 17W
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
RES W/W 7W 5.6 OHM
P.O.A.Each (Sem VAT)
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
RES W/W 7W 5.6 OHM
P.O.A.Each (Sem VAT)
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
5.6Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
7W
Resistor Type
Power
Tolerance ±
10%
Packaging
Box
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
SBC
Automotive Standard
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
350°C
Length
38mm
Height
8mm
Standards/Approvals
Width
7mm
Temperature Coefficient
+400 ppm/°C
Detalhes do produto
SBC Series 7W, Axial
RES W/W 7W 5.6 OHM