TE Connectivity TE2000B22RJ, 22 Ω 2 kW Wirewound Chassis Mount Resistor ±5 %
Nº de Estoque RS: 701-5866Marca: TE ConnectivityPart Number: TE2000B22RJ
brand-logo
Ver tudo em Chassis Mount Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
22Ω
Product Type
Chassis Mount Resistor
Power Rating
2kW
Series
TE
Packaging
Box
Package/Case
Tubular
Tolerance
±5 %
Temperature Coefficient
+440 ppm/°C
Automotive Standard
No
Technology
Wirewound
Termination Style
Solder Lug
Overall Length
560mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
255°C
Overall Height
119mm
Overall Width
60mm
Standards/Approvals
No
Detalhes do produto
High Power Wire Wound Resistor TE Series 2000W
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitário
Especificações
Resistance
22Ω
Product Type
Chassis Mount Resistor
Power Rating
2kW
Series
TE
Packaging
Box
Package/Case
Tubular
Tolerance
±5 %
Temperature Coefficient
+440 ppm/°C
Automotive Standard
Technology
Wirewound
Termination Style
Solder Lug
Overall Length
560mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
255°C
Overall Height
119mm
Overall Width
60mm
Standards/Approvals
Detalhes do produto