Texas Instruments TL5001CP, PWM Controller, 40 V, 500 kHz 8-Pin, PDIP
Nº de Estoque RS: 162-4341Marca: Texas InstrumentsPart Number: TL5001CP
brand-logo
Ver tudo em PWM
Documentos Técnicos
Especificações
Maximum Switching Frequency
500 kHz
Maximum Supply Current
2.1 mA
Output Voltage
1 to 50 V
Output Current
3 A
Number of Outputs
1
Mounting Type
Through Hole
Package Type
PDIP
Pin Count
8
Dimensions
9.81 x 6.35 x 4.57mm
Length
9.81mm
Width
6.35mm
Height
4.57mm
Minimum Operating Temperature
-20 °C
Maximum Operating Temperature
+85 °C
Maximum Operating Supply Voltage
40 V
Detalhes do produto
DC/DC Buck/Boost, Inverting Controllers (External Switch), Texas Instruments
DC/DC Controllers (External Switch), Texas Instruments
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Ver tudo em PWM
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
Each (In a Tube of 50) (Sem VAT)
P.O.A.
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Documentos Técnicos
Especificações
Maximum Switching Frequency
500 kHz
Maximum Supply Current
2.1 mA
Output Voltage
1 to 50 V
Output Current
3 A
Number of Outputs
1
Mounting Type
Through Hole
Package Type
PDIP
Pin Count
8
Dimensions
9.81 x 6.35 x 4.57mm
Length
9.81mm
Width
6.35mm
Height
4.57mm
Minimum Operating Temperature
-20 °C
Maximum Operating Temperature
+85 °C
40 V