TRACOPOWER Embedded Switch Mode Power Supply SMPS, TXL 100-0524DI, 5 V dc, 24 V dc, 3.5 A, 12 A, 100W, Dual Output, 85
Nº de Estoque RS: 418-2358Marca: TRACOPOWERPart Number: TXL 100-0524DI
brand-logo
Ver tudo em Switching Power Supplies
Documentos Técnicos
Especificações
Output Voltage
5 V dc, 24 V dc
Output Current
3.5 A, 12 A
Power Rating
100W
Number of Outputs
2
Input Voltage
85 → 264V ac
Mounting Type
Chassis Mount
Package Type
Enclosed
Length
208mm
Width
95mm
Depth
38mm
Efficiency
70 → 84%
Maximum Temperature
+70°C
Minimum Temperature
-10°C
Weight
800g
País de Origem
Taiwan, Province Of China
Detalhes do produto
15W to 600W, Universal Input, Single/Multi Output, TXL Series
Approvals
UL, cUL, CB report
Standards
UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1 2nd edition
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
TRACOPOWER, TXLN 080-215, 9A
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
P.O.A.
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
TRACOPOWER, TXLN 080-215, 9A
Documentos Técnicos
Especificações
Output Voltage
5 V dc, 24 V dc
Output Current
3.5 A, 12 A
Power Rating
100W
Number of Outputs
2
Input Voltage
85 → 264V ac
Mounting Type
Chassis Mount
Package Type
Enclosed
Length
208mm
Width
95mm
Depth
38mm
Efficiency
70 → 84%
Maximum Temperature
+70°C
Minimum Temperature
-10°C
Weight
800g
País de Origem
Taiwan, Province Of China
Detalhes do produto
Approvals
UL, cUL, CB report
Standards
TRACOPOWER, TXLN 080-215, 9A