Vishay 357 5 kΩ Rotary Potentiometer 1-Gang Panel Mount, 357B0502MAB251S22
Nº de Estoque RS: 460-2076Marca: VishayPart Number: 357B0502MAB251S22
brand-logo
Ver tudo em Potenciometros
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Vishay
Product Type
Potentiometer
Potentiometer Type
Rotary
Maximum Resistance
5kΩ
Shaft Diameter
6.35mm
Number of Gangs
1
Packaging
Box
Power Rating
1W
Electrical Taper
Linear
Element Material
Conductive Plastic
Mount Type
Panel Mount
Termination Style
Turret
Shaft Length
22.2mm
Adjustment Type
Top
Pin Count
3
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Height
22.22mm
Depth
22.22mm
Length
34.6mm
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Series
357
Mounting Hole Diameter
9.525 mm
Actuator Type
Slotted Shaft
País de Origem
Czech Republic
Detalhes do produto
Vishay Model 357 Potentiometers
Click here to find out more
Ver tudo em Potenciometros
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Especificações
Brand
Vishay
Product Type
Potentiometer
Potentiometer Type
Rotary
Maximum Resistance
5kΩ
Shaft Diameter
6.35mm
Number of Gangs
1
Packaging
Box
Power Rating
1W
Electrical Taper
Linear
Element Material
Conductive Plastic
Mount Type
Panel Mount
Termination Style
Turret
Shaft Length
22.2mm
Adjustment Type
Top
Pin Count
3
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Height
22.22mm
Depth
22.22mm
Length
34.6mm
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Series
357
Mounting Hole Diameter
9.525 mm