Vishay LMF 10 kΩ Linear Conductive Plastic Motion Transducer Element Surface Mount, LMF2D103W2851
Nº de Estoque RS: 167-8728Marca: VishayPart Number: LMF2D103W2851
brand-logo
Ver tudo em Potenciometros
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Vishay
Product Type
Conductive Plastic Motion Transducer Element
Potentiometer Type
Linear
Maximum Resistance
10kΩ
Packaging
Tube
Power Rating
0.05W
Electrical Taper
Linear
Element Material
Conductive Plastic
Mount Type
Surface Mount
Termination Style
Solder Pad
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Length
68mm
Height
15mm
Depth
1.6mm
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Series
LMF
País de Origem
Czech Republic
Detalhes do produto
Conductive Plastic Motion Transducer Elements, KIT LMF Series
Position Sensors
Click here to find out more
Ver tudo em Potenciometros
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitárioPer Caixa
Especificações
Brand
Vishay
Product Type
Potentiometer Type
Maximum Resistance
10kΩ
Packaging
Tube
Power Rating
0.05W
Electrical Taper
Element Material
Conductive Plastic
Mount Type
Surface Mount
Termination Style
Solder Pad
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Length
68mm
Height
15mm
Depth
1.6mm
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%