Vishay VS-GBPC35 Series Bridge Rectifiers
Approvals
UL E54214
Bridge Rectifiers - Vishay Semiconductor
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
| Quantidade | Preço unitário |
|---|---|
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
VishayProduct Type
Bridge Rectifier
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
600V
Mount Type
Screw
Package Type
GBPC
Number of Phases
1
Pin Count
4
Configuration
Single
Maximum Operating Temperature
150°C
Forward Current If
35A
Minimum Operating Temperature
-55°C
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
500A
Peak Forward Voltage Vf
1.1V
Peak Reverse Current Ir
5μA
Height
7.7mm
Length
28.6mm