XP Power Switching Power Supply, ECE80US36 36V dc, 2.22A, 2.89 A, 80 W, Input 85V ac to 264V ac
Nº de Estoque RS: 126-2022Marca: XP PowerPart Number: ECE80US36
brand-logo
Ver tudo em Switching Power Supplies
Documentos Técnicos
Especificações
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
36V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
PCB
Power
80W
Minimum Operating Temperature
-40°C
SMPS Output Current
2.22, 2.89A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
28mm
Length
91.4mm
Weight
260g
Standards/Approvals
Width
45.7mm
Efficiency
87%
Series
ECE
Maximum Input Voltage
264V ac
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac
Detalhes do produto
XP Power - ECE80 Series
Standards
XP Power - AC-DC Power Supplies
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitário
Documentos Técnicos
Especificações
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
36V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
PCB
Power
80W
Minimum Operating Temperature
-40°C
SMPS Output Current
2.22, 2.89A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
28mm
Length
91.4mm
Weight
260g
Standards/Approvals
Width
45.7mm
Efficiency
87%
Series
ECE
Maximum Input Voltage
264V ac
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac