XP Power Switching Power Supply, ECL15US09-S 9V dc, 1.67A, 15 W, Input 85V ac to 264V ac
Nº de Estoque RS: 122-7749Marca: XP PowerPart Number: ECL15US09-SDistrelec Article No.: 30183464
Maximum Output Voltage
9V dc
Mount Type
Chassis
Power
15W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
1.67A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
26.4mm
Length
84mm
Weight
110g
Standards/Approvals
Width
34.5mm
Efficiency
80%
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
1.67A
Minimum Input Voltage
85V ac
The ECL series from XP Power offers an excellent range of single, dual and triple output, 5 W to 30 W, AC-DC power supplies. These ultra-compact power supplies are available in open-frame PCB, open-frame chassis mount, encapsulated PCB and encapsulated chassis mount versions. The range attributes less than 0.3 W no load input power, peak load capability and a high efficiency of up to 84%.
XP Power
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitário
Maximum Output Voltage
9V dc
Mount Type
Chassis
Power
15W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
1.67A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
26.4mm
Length
84mm
Weight
110g
Standards/Approvals
Width
34.5mm
Efficiency
80%
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
1.67A
Minimum Input Voltage
85V ac