SICK UM30-212111 Threaded Barrel Distance Sensor UM30, M30 x 1.5 600 mm 200mA PNP 3V 30 V dc
Nº de Estoque RS: 700-2854Marca: SICKPart Number: UM30-212111Distrelec Article No.: 302-28-516
Ver tudo em Proximity Sensors
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Sick
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Distance Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
84mm
Interface Type
M12
IP Rating
IP67, IP65
Terminal Type
5-Pin M12
Width
3mm
Maximum Supply Voltage
3V
Housing Material
Metal
Maximum Detection
600mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
CE
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
12Hz
Series
UM30
Switching Current
200mA
Response Time
64ms
Output Type
PNP
País de Origem
Germany
Detalhes do produto
UM30-212 & UM30-213 Series
Ver tudo em Proximity Sensors
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Sick
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Distance Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
84mm
Interface Type
M12
IP Rating
IP67, IP65
Terminal Type
5-Pin M12
Width
3mm
Maximum Supply Voltage
3V
Housing Material
Metal
Maximum Detection
600mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
CE
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
12Hz
Series
UM30
Switching Current
200mA