SICK UM30-213111 Threaded Barrel Distance Sensor UM30, M30 x 1.5 2000 mm 200mA PNP 3V 30 V dc
Nº de Estoque RS: 700-2858Marca: SICKPart Number: UM30-213111Distrelec Article No.: 302-28-517
Product Type
Distance Sensor
Length
84mm
Maximum Supply Voltage
3V
Width
3mm
Maximum Detection
2000mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Switching Current
200mA
Response Time
92ms
Depth
84mm
Maximum Switching Frequency
8Hz
Product Type
Distance Sensor
Length
84mm
Maximum Supply Voltage
3V
Width
3mm
Maximum Detection
2000mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Switching Current
200mA
Response Time
92ms
Depth
84mm
Maximum Switching Frequency
8Hz