PIC18LF13K22
Package Type
SSOP
Mount Type
Surface
Pin Count
20
Device Core
PIC
Data Bus Width
8bit
Program Memory Size
8kB
Maximum Clock Frequency
64MHz
RAM Size
256bit
Maximum Supply Voltage
3.6V
Maximum Power Dissipation Pd
800mW
Number of Programmable I/Os
18
DACs
1 x 5 Bit
Minimum Operating Temperature
-40°C
Analogue Comparators
2
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
1.85mm
Length
7.5mm
Standards/Approvals
RoHS
Minimum Supply Voltage
1.8V
Instruction Set Architecture
RISC
Automotive Standard
No
ADCs
12 x 10 Bit
Program Memory Type
FLASH
Detalhes do produto
PIC18F1xK22 8-Bit Flash Microcontrollers
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
Each (Supplied in a Tube) (Sem VAT)
Embalagem de Produção (Tubo)
2
P.O.A.
Embalagem de Produção (Tubo)
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
MicrochipProduct Type
Microcontroller
Series
PIC18LF13K22
Package Type
SSOP
Mount Type
Surface
Pin Count
20
Device Core
PIC
Data Bus Width
8bit
Program Memory Size
8kB
Maximum Clock Frequency
64MHz
RAM Size
256bit
Maximum Supply Voltage
3.6V
Maximum Power Dissipation Pd
800mW
Number of Programmable I/Os
18
DACs
1 x 5 Bit
Minimum Operating Temperature
-40°C
Analogue Comparators
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
1.85mm
Length
7.5mm
Standards/Approvals
RoHS
Minimum Supply Voltage
1.8V