Omron E2A-M18KN16-WP-B1 5M Threaded Barrel Proximity Sensor, M18 PNP E2A 24V dc 16 mm 240 V ac 32 V dc 200mA
Nº de Estoque RS: 804-9410Marca: OmronPart Number: E2A-M18KN16-WP-B1 5M
brand-logo
Ver tudo em Proximity Sensors
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Omron
Thread Size
M18
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
39mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
Cable
Mount Type
Non-Flush
Width
24mm
Maximum Supply Voltage
24V dc
Housing Material
Brass Nickel Plated
Maximum Detection
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum DC Voltage
32V dc
Materials Detected
Metal
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
CE
Maximum AC Voltage
240V ac
Depth
15.1mm
Maximum Switching Frequency
400Hz
Shielding
Unshielded
Series
E2A
Switching Current
200mA
Output Type
PNP
País de Origem
China
Detalhes do produto
E2A Standard Length Brass
Você pode estar interessado em
Ver tudo em Proximity Sensors
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
P.O.A.
Você pode estar interessado em
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Omron
Thread Size
M18
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
39mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
Cable
Mount Type
Non-Flush
Width
24mm
Maximum Supply Voltage
24V dc
Housing Material
Brass Nickel Plated
Maximum Detection
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum DC Voltage
32V dc
Materials Detected
Metal
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
CE
Maximum AC Voltage
240V ac
Depth
15.1mm
Maximum Switching Frequency
400Hz
Shielding
Unshielded
Series
E2A
Switching Current
200mA