TE Connectivity 10 kΩ Ceramic Composition Resistor 2 W 10 % CCR210KKB
Nº de Estoque RS: 377-4990Marca: TE ConnectivityPart Number: CCR210KKB
brand-logo
Ver tudo em Through Hole Resistors
Documentos Técnicos
Especificações
Resistance
10kΩ
Product Type
Resistor
Power Rating
2W
Resistor Type
Power
Packaging
Box
Tolerance ±
10%
Axial/Radial
Axial
Voltage
400V
Technology
Ceramic Composition
Series
CCR
Automotive Standard
No
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Length
19mm
Diameter
7mm
Standards/Approvals
No
Width
7mm
Temperature Coefficient
+300 ppm/°C
Detalhes do produto
2 Watt CCR Series, Axial
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Resistance
10kΩ
Product Type
Resistor
Power Rating
2W
Resistor Type
Power
Packaging
Box
Tolerance ±
10%
Axial/Radial
Axial
Voltage
400V
Technology
Ceramic Composition
Series
CCR
Automotive Standard
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Length
19mm
Diameter
7mm
Standards/Approvals
Width
7mm
Temperature Coefficient
+300 ppm/°C